Studencie, oszczędź sobie!

rok-2017-rokiem-studenta

Wrzesień i październik za pasem. Oznacza to, że już za chwilę studenci będą mieli wyjątkową okazję sprawdzić, czy warto podróżować pociągami. W ramach projektu „2017 – Rok Studenta” Koleje Śląskie wdrażają pierwszą ze specjalnych promocji.
Pierwszą z dostępnych ofert będzie „Studenciak-Weekend”. Jest to bilet imienny, ważny w dowolny weekend września na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków posiadających aktualną legitymację studencką. Jego koszt to symboliczne 1 zł.
– Kluczowym adresatem naszych jesiennych działań promocyjnych są najmłodsi studenci, tzn. ci z 1. semestru 1. roku 1. stopnia studiów licencjackich i inżynierskich oraz jednolitych magisterskich. Stąd też nasza druga, październikowa oferta - „Studenciak” – tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.
„Studenciak”, podobnie jak „Studenciak-Weekend”, to również bilet imienny, również ważny w wybranej relacji i również w cenie symbolicznej złotówki, ale miesięczny. – To właśnie tę ofertę dedykujemy świeżo upieczonym żakom. Chcemy w ten sposób przekonać młodych ludzi, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, do przetestowania podróżowania naszymi pociągami. Liczymy, że część z nich będzie na tyle usatysfakcjonowana tym testem, że zostanie z nami na dłużej – tłumaczy Wawrzaszek. – Niech studenci przekonają się na własnej skórze, że na uczelnię mogą szybko i wygodnie dojechać pociągiem i tym samym oszczędzić sobie stania w korkach lub szukania miejsc na zatłoczonych parkingach pod uczelniami – dodaje.
Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać z przeznaczonej dla niej oferty specjalnej jeden raz, kupując bilet za pomocą platformy SkyCash (obsługiwanej przez telefon komórkowy). Z promocji wyłączony jest odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. W przypadku oferty „Studenciak” bilet będzie ważny wyłącznie z potwierdzonym przez dziekanat uczelni zaświadczeniem o przyjęciu na studia. Dokument ten został przygotowany przez Koleje Śląskie i jest dostępny na stronie przewoźnika.
Dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ofert dostępne są na stronie internetowej: www.kolejeslaskie.com/rok-studenta.
Spot promujący jesienną ofertę specjalną Kolei Śląskich można obejrzeć na portalu Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=svKiXnkt0JI.