Projekt pt. „Ekonomia na bank”

Ekonomia na bank - logo

Uniwersytet Śląski wraz z Bankiem PKO BP SA przygotowuje projekt edukacyjny pt. „Ekonomia na bank”, którego głównym celem jest wsparcie w poszerzaniu wiedzy oraz rozwijaniu umiejętności w zakresie ekonomii i finansów studentów UŚ obejmujące korzystanie z instytucji i narzędzi (oraz usług) finansowych. Dlatego też przedsięwzięcie kierowane jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ekonomią życia studenckiego.
W ramach tego przedsięwzięcia raz w miesiącu na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl będzie pojawiać się lekcja składająca się z materiału wideo, audio oraz artykułu, która dotyczyć będzie jednego, wybranego tematu z zakresu podstawowej wiedzy z ekonomii i bankowości. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się: rachunki bankowe, karty kredytowe, karty płatnicze, oszczędzanie, inwestowanie, hipoteka. Ponadto zaplanowano także spotkania z ekspertami z Banku PKO BP, wykłady i quizy. Pierwszy temat „Konto nie tylko na fejsie" będzie dostępny od 15 grudnia.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ekonomianabank.us.edu.pl.